گیلان ملک

سامانه هوشمند املاک استان گیلان

دردسرهای آپارتمان نشینی

امروزه در کشور ایران، روز به روز به تعداد کسانی که آپارتمان نشین می­شوند، اضافه می­شود و متاسفانه آموزش های لازم جهت زندگی جمعی به مردم ارائه نمی شود به همین جهت در بسیاری از موارد شاهد وقوع مشکلات فراوان در مجتمع های مسکونی هستیم.که مهمترین عوارض آن به این شرح است:

بی تفاوتی افراد نسبت به سرنوشت یکدیگر سبب عواقب ناخواسته ای می شود که می توان هر روزه خبرهای آن را در روزنامه ها خواند. نظیر وقوع فوت افراد در آپارتمان ها و گذشت چندین روز و بی اطلاعی ساکنین، وقوع انفجار و آتش سوزی ، اتفاقاتی که نیازمند کمک فوری اطرافیان است که به علت بی تفاوتی منجر به جان باختن انسانها می شود. برخورد و نزاع بین افراد از جای پارک گرفته تا نشتی آب باعث سلب آسایش ساکنین و از طرفی ایجاد محیطی آزار دهنده برای همسایگان می کند.

از دیگر نکات عدم مشارکت افراد در آپارتمان ها و فرار از مسئولیت هاست که عواقب ناخواسته ای را در بر خواهد داشت، زیرا زمینه ساز نفرت و کدورت میان افراد شده و افرادی که صادقانه زحمت می کشند و حفظ قوانین می کنند به علت فرصت طلبی عده ای دیگر، بی انگیزه می شوند و آنها نیز مسئولیتها را رها می کنند و یا مجبور به ترک مجتمع می شوند. و کم کم عده ای بی مسئولیت در کنار هم زندگی خواهند کرد و دیگر محیط تبدیل به مکانی آزاردهنده و مصیبت بار خواهد شد.

یک نکته مهم که لازم به ذکر است تاثیر محیط زندگی ما در تربیت و رشد شخصیتی کودک و نوجوان ماست، در محیط های پرتنش و پر هرج و مرج آنها علاوه بر بدبین شدن نسبت به جامعه و افراد، یاد می گیرند مقررات را زیر پا بگذارند و از مسئولیتها فرار کنند و شخصیت آنها به گونه ای پرورش می یابد که هیچگاه در زندگی و محیط های شغلی به موفقیت قابل توجهی دست نمی یابند و باعث ناهنجاریهای جامعه می شوند.

در کلام آخر ما باید در محیط زندگی خویش در زیر سایه نظم و انضباط با ساکنین دیگر مشارکت نموده و با حفظ احترام همسایگان، زندگی خوب و با آرامش و امنیت را برای خود و خانواده مان ایجاد کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *